Rejestracja spółki z o.o. - tradycyjnie czy przez Internet?
 Oceń wpis
   

Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością to jedna z często wybieranych form do prowadzenia działalności gospodarczej w Polsce. Jej funkcjonowanie regulowane jest przez Kodeks spółek handlowych. Spółka z o.o. może zostać założona w sposób tradycyjny w urzędzie lub w sposób uproszczony przez Internet.

Tradycyjna rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest procesem długotrwałym, gdyż może trwać nawet kilka tygodni. Założenie spółki w ten sposób odbywa się przy udziale notariusza, który sporządza umowę spółki w formie aktu notarialnego. W tym przypadku przedsiębiorca musi liczyć się z koniecznością opłaty wysokich kosztów notarialnych.


Rejestracja spółki z o.o. przez Internet odbywa się na specjalnej platformie internetowej, która została udostępniona przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Na platformie dostępne są wzory dokumentów, które wymagane są do założenia spółki, dzięki czemu obecność notariusza nie jest obowiązkowa. Przedsiębiorca samodzielnie wprowadza dane zakładanej spółki do formularzy. Dokumenty generowane są automatycznie. Należy je podpisać za pomocą profilu zaufanego lub kwalifikowanym podpisem elektronicznym. Rejestracja spółki z o.o. przez Internet trwa maksymalnie 24 godziny od chwili przesłania wniosku do właściwego sądu rejonowego.


Komentarze (0)
Spółka celowa

Komentarze

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje