Kupno spółki
 Oceń wpis
   

Zakładanie spółek w Polsce niestety wiąże się ze skomplikowanym procesem rejestracyjnym, który trwać może nawet kilka tygodni.
Niedogodności te skutecznie odstraszają od procesu założenia spółki potencjalnych przedsiębiorców. Na szczęście trudności związane z rejestracją można bardzo łatwo ominąć poprzez zakup gotowej spółki.
Nabywając gotową jednostkę stajesz się właścicielem podmiotu w pełni przygotowanego do poprowadzenia pod sobą firmy. Oznacza to, że dysponuje kapitałem zakładowym, dokumentacją, umową, a także numerami NIP, REGON, KRS, które potwierdzają uzyskanie wpisów do poszczególnych urzędów.

Kupując spółkę zaraz po złożeniu podpisu na umowie spółki stajesz się pełnoprawnym właścicielem jednostki w pełni przygotowanej do tego, aby natychmiast poprowadzić pod sobą firmę.

Kupując spółkę dodatkowo może zdecydować się na zakup spółki stażowej. Taka jednostka z kolei zwiększa wiarygodność danej jednostki.    


Komentarze (0)
Spółka używana?
 Oceń wpis
   

 Decydując się na zakup gotowej spółki, warto przemyśleć wybór spółki w ramach której była już niegdyś prowadzona działalność gospodarcza.
Podmiot taki posiada wiele pozytywnych aspektów, które pozwolą firmie szybko wybić wśród konkurencji oraz zapewnić jej stabilną pozycję na rynku.
Spółka pod którą była już prowadzona firma, w otoczeniu biznesowym wydaje się być podmiotem godnym zaufania. Chodzi tutaj zarówno o klientów, którzy nabywają nasze dobra, ale także i potencjalnych partnerów, którzy chętniej podejmą współpracę ze sprawdzonym podmiotem.
Staż spółki podnosi również jej zdolność kredytową, a co się z tym wiąże ma ona szanse na pozyskanie kredytów i pożyczek, ale również dotacji unijnych.
W ten sposób pozyskany kapitał daje ogromne szanse na dalszy rozwój już na początkowym etapie działalności.
Spółka używana niestety wiążę się z ryzykiem przejęcia spółki zadłużonej. Aby się przed tym przestrzec koniecznie należy dokładnie przeanalizować dokumentację podmiotu, który nas interesuje.   


 

Komentarze (0)
Wspólnicy w spółce z o.o. - ich prawa i obowiązki.
 Oceń wpis
   

Prawa w spółce z o.o. nabywa każdy jej wspólnik, ale niektóre nadawane są poprzez specjalne zapisy w sporządzonej umowie lub po spełnieniu określonych warunków. Do praw wspólników możemy zaliczyć:

 • prawo uczestniczenia w Zgromadzeniu Wspólników,

 • prawo głosu,

 • prawo nadzoru nad poprawnym funkcjonowaniem spółki,

 • prawo do udziału w zyskach,

 • prawo zbycia udziałów,

 • prawo kontrolowania dokumentów spółki.

Natomiast istnieje również druga strona medalu, a mianowicie obowiązki:

 • obowiązek wniesienia wkładu do spółki,

 • obowiązek dokonania niezbędnych wpłat,

 • obowiązek wyrównania brakującej wartości aportu,

 • obowiązek dostarczeni
 • a spółce niezbędnych dokumentów. 
Komentarze (0)
1 | 2 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej