Anonimowość udziałowców w spółce z o.o.
 Oceń wpis
   

Zdarza się, że właściciel (udziałowiec) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością chciałby pozostać anonimowy i nie widnieć w Krajowym Rejestrze Sądowym, dostępnym on-line. Nie chciałby, aby osoby nieupoważnione dowiedziały się, że jest właścicielem udziałów w spółce z o.o. Istnieją różne powody zachowania anonimowości, np. konieczność ukrycia posiadania spółki przed konkurencją czy wspólnikami. Czy właściciel spółki może pozostać anonimowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak jest kilka sposobów, dzięki którym można tego dokonać.

Jednym z najbanalniejszych rozwiązań jest wystosowanie prośby do zaufanej osoby, aby tak objęła udziały w spółce z o.o, stała się ich formalnym właścicielem. W KRS to właśnie ta osoba zostanie wskazana jako właściciel podmiotu.

Inną metodą jest wykorzystanie faktu, że KRS online nie wskazuje udziałowców, którzy obejmują mniej niż 10 proc. udziałów. Jednak w dokumentach przechowywanych w formie pisemnej w KRS widnieją wszyscy udziałowcy.

Jedno z bardziej efektywnych rozwiązań to zaangażowanie spółki zagranicznej. Najlepsze będą spółki z tzw. lokalizacji offshore. W tych krajach nie ma różnorakich dostępnych rejestrów.

Komentarze (0)
Zbycie udziałów w spółce z o.o.
 Oceń wpis
   

 Udziały w spółce z ograniczoną odpowiedzialnością są jako prawa majątkowego zbywalne, z pewnymi majątkami, bowiem można ograniczyć możliwość zbycia udziałów. Jednak żadna umowa spółki nie może zakazywać obrotu udziałami.  
 
Udziały w spółce mogą być: 
1). PODZIELNE 
Udziały można dzielić zbywając część udziału innemu podmiotowi, tzn. udział jest podzielny gdy wspólnik może posiadać tylko jeden udział. 
2). NIEPODZIELNE 
Jeśli wspólnik może posiadać więcej niż jeden udział i wspólnik może zbyć ułamkową część jednego albo wszystkich udziałów. 
 
Część udziału może zostać zbyta, jeśli jest to dopuszczalne w umowie, powstaje wtedy nowy udział z wartością nominalną wynoszącą co najmniej 50 zł. Jednak w sytuacji gdy wspólnik jest posiadaczem wielu udziałów i zbywa ułamkową część jednego albo kilku udziałów, to między zbywcą i nabywcą powstaje wspólność prawa udziałowego. 
 
Umowa spółki powinna zawierać zapisy określające organ lub osobę udzielającą zgody na zbycie udziału: zarząd, Radę Nadzorczą, poszczególnych wspólników, osobę trzecią czy organ administracji.  

Komentarze (0)
System S24 – spółka z o.o.
 Oceń wpis
   

Przedsiębiorcy nie chcą tracić czasu na tradycyjne procedury rejestracyjne. Z tego powodu z każdym dniem zwiększa się liczba osób decydujących się na rejestrację spółki za pośrednictwem internetu, czyli krótko mówiąc w systemie S24.

System ten pozwala na podpisanie umowy, dokonanie płatności elektronicznej, wysłanie do Sądu Rejestrowego dokumentów dotyczących rejestracji spółki. Powstanie spółki w systemie S24 nie wymaga wnoszenia wkładów początkowych przed rejestracją, wystarczy to zrobić w terminie 7 dni od dnia wpisania spółki z o.o. do rejestru i musi mieć postać tylko i wyłącznie wkładów pieniężnych.

Założenie spółki z o.o. za pomocą systemu S24 ma taką samą moc prawną jak założona spółka na mocy aktu notarialnego.
 

Rejestracja S24 wymaga:

1. wspólników przy ustalaniu treści umowy i jej podpisaniu oraz
2. osób uprawnionych do reprezentacji, które są kompetentne do:
rejestracji spółki,
podpisania listy wspólników,
oświadczenia w sprawie wniesienia wkładów.

 

Komentarze (0)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej