Nowa, a może stażowa spółka?
 Oceń wpis
   

Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej za pomocą gotowej spółki.

Co to jest gotowa spółka?

To w pełni ukształtowany i założony podmiot gospodarczy posiadający wszystkie niezbędne dokumenty rejestracyjne i numery NIP, REGON, KRS, a także VAT i VAT UE przeznaczony do prowadzenia działalności na rynku.

Główną zaletą zakupu gotowej spółki jest zaoszczędzony czas na rejestracji. Biznesmen kupując spółkę może osiągać pierwsze przychody nawet następnego dnia.

Nową spółką określa się firmę niedawno założoną i wpisaną do rejestru przedsiębiorców. Nie posiada dużego stażu, jest to zwykle kilkutygodniowy okres.

Spółka stażowa to taka, która prowadziła działalność gospodarczą oraz osiągała przychody ze sprzedaży towarów, produktów czy świadczenia usług.

Poszczególna osoba decydując się na zakup spółki od indywidualnego przedsiębiorcy powinna dokładnie zapoznać się z historią gospodarczą firmy, poznać wszystkie źródła przychodów oraz ewentualne zadłużenia.

Komentarze (0)
Udziały w poszczególnych spółkach.
 Oceń wpis
   

Udział jest to wkład wprowadzony przez wspólnika danej spółki. Wyznacza jego status prawny. Wniesienie udziału niesie ze sobą pewnie uprawnienia i obowiązki. Mówi się, że udziały powinny odzwierciedlać wniesione wkłady.

 

Udziały mogą być wprowadzone w formie pieniężnej, bądź w formie aportu z czego rozwiązanie te zaczyna przynosić coraz to większą popularność, ze względu na możliwość wniesienia np. samochodu, który służyć będzie celom przewozowym, albo maszyny produkcyjnej.

Osoba, która czynność tę wykona staje się udziałowcem bądź akcjonariuszem danej spółki. W przypadku spółki akcyjnej udziały wnoszone są na podstawie wykupu akcji. Posiadasz akcji ma prawo do dywidendy i może, a nawet powinien uczestniczyć w walnych zgromadzeniach. Taka sama sytuacja dotyczy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, jednakże wkłady nie są akcjami, tylko zwykłymi udziałami pieniężnymi, udziałowcy mają prawo do dywidendy i uczestniczenia w walnych zgromadzeniach.

 

Przepisy w Kodeksie Spółek Handlowych nie określają maksymalnej wielkości udziałów i akcji, jednakże istnieją zapisy mówiące, że nominalna wartość akcji nie może być niższa niż 1 grosz w spółce akcyjnej, a 50 zł w spółce z o.o.

 

Komentarze (0)
Zmiana umowy spółki jeszcze przed wpisem do rejestru?
 Oceń wpis
   

Zgodnie z art. 161 Kodeksu Spółek Handlowych wraz z sporządzeniem umowy spółki z o.o. doszło do powstania spółki w organizacji, właściwie prawnie może rozpocząć prowadzenie działalności gospodarczej dopiero z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego.

Jednak jak mówi art. 11 & 2 Kodeksu Spółek Handlowych, w czasie fazy organizacji stosuje się odpowiednie przepisy mówiące, że zmiana spółki z o.o. wymaga podjęcia uchwały wspólników.

 

Działanie te powoduje dodatkowe komplikacje, dlatego Sąd Najwyższy uznał, że zmiana umowy spółki przed wpisaniem do rejestru przedsiębiorców jest zmianą czynności prawnej i w czasie tego stosuje się reguły ogólne prawa cywilnego. W czasie dokonywanych nowelizacji wymagana jest tylko zgoda wszystkich stron.

Można, więc powiedzieć, że zmiana umowy spółki z ograniczoną odpowiedzialnością jest możliwa, przez złożeniem wniosku o wpis do KRS. Zmieniając umowę spółki po rejestracji wymaga zmiany samego aktu notarialnego w obecności profesjonalnego notariusza, co wiąże się z kosztami dla jednostki gospodarczej.

 

Komentarze (0)
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-07-08 07:04 Kupno spółki
2017-06-17 06:48 Dywidenda spółki z o.o.
2017-05-27 09:02 Jak wykryć nieuczciwą konkurencję?
2017-05-06 10:42 Rada Nazdorcza
2017-04-13 10:33 Organy w spółce z o.o.