Spółka używana?
 Oceń wpis
   

 Decydując się na zakup gotowej spółki, warto przemyśleć wybór spółki w ramach której była już niegdyś prowadzona działalność gospodarcza.
Podmiot taki posiada wiele pozytywnych aspektów, które pozwolą firmie szybko wybić wśród konkurencji oraz zapewnić jej stabilną pozycję na rynku.
Spółka pod którą była już prowadzona firma, w otoczeniu biznesowym wydaje się być podmiotem godnym zaufania. Chodzi tutaj zarówno o klientów, którzy nabywają nasze dobra, ale także i potencjalnych partnerów, którzy chętniej podejmą współpracę ze sprawdzonym podmiotem.
Staż spółki podnosi również jej zdolność kredytową, a co się z tym wiąże ma ona szanse na pozyskanie kredytów i pożyczek, ale również dotacji unijnych.
W ten sposób pozyskany kapitał daje ogromne szanse na dalszy rozwój już na początkowym etapie działalności.
Spółka używana niestety wiążę się z ryzykiem przejęcia spółki zadłużonej. Aby się przed tym przestrzec koniecznie należy dokładnie przeanalizować dokumentację podmiotu, który nas interesuje.   


 

Komentarze (0)
Umowa spółki z o.o. - różnice w zależności od rejestracji
 Oceń wpis
   

Sporządzanie umowy spółki z o.o. różni się w zależności od typu rejestracji spółki z o.o. Oto jakie są zasady sporządzania umowy spółki z o.o. w zależności od formy rejestracji.

Umowa spółki w trybie tradycyjnym  

Umowę spółki z o.o. w trybie tradycyjnym można sporządzić formułują w miarę dowolnie treść dokumentu. Wystarczy tylko podać odpowiednie dane: firmę i siedzibę spółki, przedmiot działalności, wspólników,  liczbę i wartość udziałów,  czas trwania spółki.

UWAGA!!!

Umowę sporządzaną podczas tradycyjnej rejestracji spółki z o.o. należy sporządzić u notariusza, gdyż dokument ten wymaga uzyskania formy aktu notarialnego.

Umowa spółki w trybie elektronicznym

Sporządzając umowę podczas rejestracji spółki z o.o. elektronicznej nie można w sposób dowolny sformułować jej treści.  Trzeba przyjąć jej taką formę umowy, jaką narzuca system, uzupełniając dane w wzorze umowy. Jest to pewne utrudnienie, jednak zamian tego zyskuje się ułatwienie, nie musząc udawać się osobiście do notariusza. 

Komentarze (0)
Anonimowość udziałowców w spółce z o.o.
 Oceń wpis
   

Zdarza się, że właściciel (udziałowiec) spółki z ograniczoną odpowiedzialnością chciałby pozostać anonimowy i nie widnieć w Krajowym Rejestrze Sądowym, dostępnym on-line. Nie chciałby, aby osoby nieupoważnione dowiedziały się, że jest właścicielem udziałów w spółce z o.o. Istnieją różne powody zachowania anonimowości, np. konieczność ukrycia posiadania spółki przed konkurencją czy wspólnikami. Czy właściciel spółki może pozostać anonimowy? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Jednak jest kilka sposobów, dzięki którym można tego dokonać.

Jednym z najbanalniejszych rozwiązań jest wystosowanie prośby do zaufanej osoby, aby tak objęła udziały w spółce z o.o, stała się ich formalnym właścicielem. W KRS to właśnie ta osoba zostanie wskazana jako właściciel podmiotu.

Inną metodą jest wykorzystanie faktu, że KRS online nie wskazuje udziałowców, którzy obejmują mniej niż 10 proc. udziałów. Jednak w dokumentach przechowywanych w formie pisemnej w KRS widnieją wszyscy udziałowcy.

Jedno z bardziej efektywnych rozwiązań to zaangażowanie spółki zagranicznej. Najlepsze będą spółki z tzw. lokalizacji offshore. W tych krajach nie ma różnorakich dostępnych rejestrów.

Komentarze (0)
2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej
2017-09-07 11:58 Spółka z o.o. komandytowa
2017-08-24 10:16 Rada nadzorcza w spółce komandytowo-akcyjnej - zadania
2017-08-10 09:10 Umowa spółki z o.o.
2017-07-08 07:04 Kupno spółki