Kim jest przedsiębiorca?
 Oceń wpis
   

INFORMACJE O SPÓŁKACH!

*****

Mianem przedsiębiorcy określa się podmiot prawa prowadzący we własnym imieniu działalność gospodarczą (lub zawodową).

Przepisy Kodeksu Cywilnego określają przedsiębiorcę jako:

osoba fizyczna, osoba prawna i jednostka organizacyjna, która nie jest osobą prawną, a której ustawa przyznaje zdolność prawną, prowadząca we własnym imieniu działalność gospodarczą lub zawodową.

 

Podział przedsiębiorców:

  • przedsiębiorcy sensu stricto prowadzą działalność w celu zarobkowym, we własnym imieniu i zawodowo

  • przedsiębiorcy for profit - nie działają głównie w celu zarobkowym, ale mogą prowadzić działalność gospodarczą z przeznaczeniem zysków na cele statutowe.   

 

 

Komentarze (0)
Rejestracja spółki z o.o.
 Oceń wpis
   

Myślę, że każdy kto zastanawia się nad swoją przyszłością, choć raz pomyślał o rozpoczęciu własnej działalności. To zrozumiałe. Niesie to ogromną szansę na sukces. W dzisiejszych czasach każdy podąża za pieniądzem. Przeszkody jednak napotykamy od samego początku.

Jednym z nich jest rejestracja spółki. Wpis do Krajowego Rejestru Sądowego to czynność konieczna, by biznes zyskał osobowość prawną. Niestety wiąże się z wieloma formalnościami i koniecznością poświęcenia czasu i energii. Spółkę z o.o. możemy od niedawna założyć na dwa sposoby - online i tradycyjnie. Każdy ze sposobów ma swoje wady i zalety. Forma tradycyjna oznacza bieganie po urzędach i stertę dokumentów. Trwa to zdecydowanie dłużej od zakładania spółki online. Ten sposób jednak ogranicza naszą kontrolę nad całym procesem rejestracji. Przy wprowadzaniu danych czasem nie ma możliwości ich cofnięcia. Mimo wszystko w dobie Internetu sposób ten zyskał ogromną popularność.

To Ty zdecydujesz o sposobie założenia Twojej spółki, lecz my polecamy zrobić to formą tradycyjną. Możemy pomóc Ci w przejściu przez ten proces. Pamiętaj, że nie warto się spieszyć!

Komentarze (0)
Co to jest prokura?
 Oceń wpis
   

Zastanawiasz się co to jest prokura i co odróżnia ją od zwykłego pełnomocnictwa? Chcesz dowiedzieć się do czego upoważnia prokura? Nie wiesz kto może ją udzielić?

 

Prokura jest specjalnym rodzajem pełnomocnictwa udzielonego dla osoby fizycznej, która posiada pełna zdolność do czynności prawnych. Każdy przedsiębiorca podlegający wpisowi do rejestru przedsiębiorców w Krajowym rejestrze Sądowym może udzielić prokury. Nie ma możliwości przeniesienia na inna osobę tego pełnomocnictwa.


Prokura upoważnia do dokonywania wszystkich czynności sądowych i pozasądowych związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. W przypadku spółek osobowych prokura ustanawiana jest jednomyślna decyzją wszystkich wspólników, a odwołać może ją każdy z nich. W spółkach kapitałowych prokura ustanawiana jest jednomyślna uchwałą członków zarządu, natomiast odwołać ją może jeden członek zarządu. Prokura wygasa w chwili śmierci prokurenta, w przypadku wykreślenia przedsiębiorcy z KRS lub wraz z ogłoszeniem upadłości, likwidacji bądź przekształcenia przedsiębiorstwa.


Rodzaje prokury w Polsce:

  • prokura samoistna,

  • prokura łączna,

  • prokura oddziałowa.
Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej