Spółka z o.o. nie dla każdego!
 Oceń wpis
   
Wiele osób decydując się otworzyć własny biznes postanawia zarejestrować w tym celu jednoosobową spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością. Jest to opcja idealna dla dużych i ryzykownych przedsięwzięć, w przeciwnym przypadku forma ta może mocno utrudnić funkcjonowanie początkującemu przedsiębiorcy.

Spółka z o.o. wymaga wprowadzenia kapitału zakładowego wynoszącego 5000 złotych.
Największą niedogodność stanowi jednak konieczność prowadzenia jej księgowości w formie pełnej. Zmusza to przedsiębiorcę do skorzystania z usług profesjonalnych księgowych. To z kolei rzutuje na dodatkowe, niemałe koszty, które znacząco obciążają przedsiębiorcę, zwłaszcza w początkowej fazie jego działalności.
Prowadzenie spółki z ograniczoną odpowiedzialnością to również obowiązek regulacji różnorodnych opłat notarialnych.
 
Największą zaletą spółki z o.o. jest jej osobowość prawna, dzięki której wspólnicy nie muszą obawiać się o własny majątek w przypadku gdy prowadzona przez nich działalność popadnie w poważne problemy finansowe. Za wszelkie zobowiązania ponosi ona odpowiedzialność tylko i wyłącznie, co do wartości własnego inwentarzu.  
 
Komentarze (0)
Spółka używana?
 Oceń wpis
   

 Decydując się na zakup gotowej spółki, warto przemyśleć wybór spółki w ramach której była już niegdyś prowadzona działalność gospodarcza.
Podmiot taki posiada wiele pozytywnych aspektów, które pozwolą firmie szybko wybić wśród konkurencji oraz zapewnić jej stabilną pozycję na rynku.
Spółka pod którą była już prowadzona firma, w otoczeniu biznesowym wydaje się być podmiotem godnym zaufania. Chodzi tutaj zarówno o klientów, którzy nabywają nasze dobra, ale także i potencjalnych partnerów, którzy chętniej podejmą współpracę ze sprawdzonym podmiotem.
Staż spółki podnosi również jej zdolność kredytową, a co się z tym wiąże ma ona szanse na pozyskanie kredytów i pożyczek, ale również dotacji unijnych.
W ten sposób pozyskany kapitał daje ogromne szanse na dalszy rozwój już na początkowym etapie działalności.
Spółka używana niestety wiążę się z ryzykiem przejęcia spółki zadłużonej. Aby się przed tym przestrzec koniecznie należy dokładnie przeanalizować dokumentację podmiotu, który nas interesuje.   


 

Komentarze (0)

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej