Wady i zalety spółek kapitałowych
 Oceń wpis
   

Spółki kapitałowe należą do jednych z częściej wybieranych form prawnych. Dotyczy to głównie spółki z o.o. - najczęściej wybieranej formy prawnej. Mimo, że są to bardzo dobre formy do prowadzenia działalności gospodarczej, mają też wady.

Do zalet spółek kapitałowych zalicza się:
- możliwość ograniczenia odpowiedzialności majątkowej wspólników, do wysokości wniesionych udziałów lub akcji,
- bezpieczeństwo prowadzenia działalności gospodarczej, właśnie dzięki ograniczonej odpowiedzialności, ale także dzięki działalności rady nadzorczej lub komisji rewizyjnej,
- łatwość nabycia praw do spółki, poprzez zakup udziałów,
- możliwość zgromadzenia dużego kapitału dzięki emisji akcji i udziałów.

Przyznać trzeba, że spółki kapitałowe posiadają wiele zalet. Są one dobre zwłaszcza, gdy chce się prowadzić duży i ryzykowny biznes lub przynajmniej zaangażować się w działalność i nie ryzykować majątku. Poza istotnymi zaletami spółek kapitałowych, dostrzec można także ich wady, a raczej utrudnienia w ich prowadzeniu. Należy do nich przede wszystkim obowiązek prowadzenia pełnej rachunkowości oraz występowanie zjawiska podwójnego opodatkowania. Są to dosyć poważne utrudnienia, lecz można znaleźć na nie sposoby. Wystarczy zlecić księgowość biuru rachunkowemu, by zmniejszyć obowiązki spółki i nie ponieść wysokich kosztów, związanych z prowadzeniem księgowości. Ominięcie podwójnego opodatkowania jest trudniejsze, lecz możliwe. Warto w tym celu zasięgnąć porady eksperta podatkowego.

Komentarze (0)
Umowa spółki komandytowej Komisja rewizyjna spółki z o.o.

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej