c.d. o zawieszeniu działalności gospodarczej.
 Oceń wpis
   

Jak zostało powiedziane we wcześniejszym wpisie zawieszenie działalności gospodarczej łączy się z wstrzymaniem działalności produkcyjnej, handlowej bądź usługowej jednostki, dlatego w czasie tego okresu spółka posiada pewne przywileje i obowiązki.


Jednym z oczywistych, jest brak konieczności odprowadzania składek społecznych do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych od dnia zgłoszenia zawieszenia prowadzonej działalności. Przedsiębiorstwo decydując się na taki krok w ciągu miesiąca wiedzieć powinno, że zobowiązane będzie do uiszczenia kwoty zależnej od ilości dni miniętych od dnia 1 miesiąca.

Inna sytuacja jest w przypadku składek Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ), ponieważ niezależnie od daty zawieszenia firma obliguje się do odprowadzenia kwoty miesięcznej, czyli wartości jaką zapłaciłaby za prowadzoną działalność przez cały miesiąc, dlatego najlepszym sposobem będzie udanie się do odpowiedniej instytucji zajmującej się tymi czynnościami pod koniec danego miesiąca, gdyż unikniemy dodatkowych i niepotrzebnych opłat.

Komentarze (0)
Krótko o zawieszeniu działalności gospodarczej.
 Oceń wpis
   

Zawieszenie działalności gospodarczej zwykle powstaje w wyniku złego prowadzenia systemu finansowego przedsiębiorstwa. Niekiedy osoby myślą, że prowadzenie własnego biznesu to łatwizna, jednak w szybkim czasie dochodzą do wniosku, że byli w błędzie.


Normalne jest, że zawieszenie działalności gospodarczej jest lepszym rozwiązaniem, aniżeli ogłoszenie upadłości, ze względu na występujące ulgi i udogodnienia podatkowe oraz fakt, iż w każdej chwili można na nowo rozpocząć funkcjonowanie, co w przypadku upadłości nie jest możliwe.

Jednakże zawiesić działalność gospodarczą może przedsiębiorca, który nie zatrudnia pracowników.

Komentarze (0)
Obowiązki w czasie zatrudnienia nowych pracowników.
 Oceń wpis
   

Przedsiębiorstwo rozwijając się musi wiedzieć, że prędzej czy później będzie musiało zatrudnić nowego pracownika, a to wiąże się z pewnymi obowiązkami wewnętrznymi:

  • skierowanie pracownika na badania lekarskie opłacane ze środków pieniężnych firmy,
  •  zawarcie pisemnej umowy (w zależności od rodzaju, może to być umowa na okres próbny, umowa zlecenia, umowa o dzieło, umowa o pracę)

  •  zapoznanie pracownika z przyjętym regulaminem oraz zasadami działania,

  •  przeprowadzenie szkolenia z zakresu BHP,

  •  założenie dokumentacji pracownika dotyczącej danych osobowych.

 

Oraz obowiązkami zewnętrznymi:

  •  zgłoszenie pracownika do ubezpieczenia społecznego oraz zdrowotnego,

  • dokonywanie comiesięcznych rozliczeń z tytułu składek społecznych i zdrowotnych.

Komentarze (0)

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej