Skąd pozyskać pieniądze na start ? - część 2
 Oceń wpis
   

 

Oprócz tych trzech opcji wymienionych w poprzednim poście na temat pozyskania pieniędzy na nowy biznes, mamy dla państwa jeszcze inne sposoby. . Kolejne dofinansowanie możemy pozyskać z działania 311 czyli tzw. Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej.

Pieniądze te mogą być przeznaczone tylko i wyłącznie dla rolników posiadających własna firmę. W ten sposób mogą oni uzyskać nawet do 100 tys. zł!

*Jeżeli osoby te chcą otworzyć działalność związaną z wytwarzaniem biogazu rolniczego lub energii elektrycznej z biogazu rolniczego to mogą liczyć one nawet na 500 tys. zł.

Kolejna metoda na pozyskanie funduszy na rozkręcenie własnego interesu to dotacja z działania 8.1 POIG Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Jest to jedna z najpopularniejszych dotacji dla mikro- i małych przedsiębiorstw. Z dotacji tej uzyskać możemy nawet 560 tys. zł! Każdy, kto ma pomysł na e- biznes powinien starać się o te środki.

Powołana przez Komisję Europejską i EBI Inicjatywa JEREMIE JEREMIE polega na pozyskiwaniu preferencyjnych kredytów dla start- upów bez zdolności kredytowej. Kredyt dla spółki już nie jest marzeniem. Jest wiele banków, które udzielają kredytów spółkom. Mam nadzieję, że przybliżyłam państwu chociaż część tego co chcielibyście wiedzieć na ten temat.

Komentarze (0)
Skąd pozyskać pieniądze na start ? - część 1
 Oceń wpis
   

 

Prowadzenie własnej działalności gospodarczej to nie łatwa sprawa. Masz już pomysł na rozpoczęcie własnego interesu ? Twoim marzeniem jest posiadanie własnej firmy i stałego źródła dochodu ? Jedyna przeszkoda, która dzieli cię od osiągnięcia sukcesu to brak pieniędzy na założenie własnego biznesu ? Nie martw się! Z każdej sytuacji jest jakieś wyjście! Na pewno znajdzie się jakiś sposób na rozwiązanie twojego problemu.! Pierwszą instytucją, która pomaga bezrobotnym założyć własny biznes jest Urząd Pracy. Każda osoba ubiegająca się o ten rodzaj dotacji musi posiadać status zarejestrowanego bezrobotnego ,który przez ostatni rok nie mógł prowadzić działalności gospodarczej. Formalności związane z pozyskaniem tej dotacji są mało skomplikowane. Maksymalna wartość tej dotacji to nawet 20 tys. zł. Kolejnym źródłem pozyskania pieniędzy na start dla twojego przedsiębiorstwa jest dotacja w ramach unijnego działania 6.2. Wysokość tej dotacji sięga nawet do 40 tys. zł. Każdy może skorzystać z tego dofinansowania. Jednak pierwszeństwo mają osoby bezrobotne, niepełnosprawne i kobiety po urlopie macierzyńskim. Jeśli jesteś zainteresowany stworzeniem mikroprzedsiębiorstw powinieneś skorzystać z trzeciego sposobu jakim jest działanie 312 Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw. Z tytułu tej dotacji pozyskać możemy nawet do 300 tys. zł !

Komentarze (0)
KSH - KODEKS SPÓŁEK HANDLOWYCH
 Oceń wpis
   

 

Jeśli planujesz założenie własnego biznesu w formie spółki handlowej powinieneś pogłębić swoją wiedzę w zakresie prawa. Najważniejszym statutem, który reguluje spółki handlowe jest KSH czyli Kodeks Spółek Handlowych. Ta Polska ustawa, która weszła w życie 1 stycznia 2001 roku zawiera przepisy dotyczące spółek osobowych , do których zalicza się :

 • spółka jawna,

 • spółka partnerska,

 • spółka komandytowa,

 • spółka komandytowo-akcyjna.

  Przepisy KSH zaakceptować muszą także spółki kapitałowe, czyli :

 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością,

 • spółka akcyjna.

Kodeks Spółek Handlowych składa się obecnie z VI Tytułów, w których znajdują się odpowiednie działy oraz rozdziały.

Tytuły KSH:

 1. Przepisy ogólne

 2. Spółki osobowe

 3. Spółki kapitałowe

 4. Łączenie, podział i przekształcenie spółek

 5. Przepisy karne

 6. Zmiany w przepisach obowiązujących, przepisy przejściowe, przepisy końcowe.


 

Komentarze (0)
1 | 2 | 3 | 4 | 5 |

ZAREJESTRUJ SPÓŁKĘ Z O.O. Z POMOCĄ SPECJALISTÓW ZE SPRZEDAMSPOLKE.BIZ.PL!

Zleć przeprowadzenie procesu rejestracji nowej firmy profesjonalistom, którzy dopełnią  w Twoim imieniu wszelkich formalności. 
 
Oferujemy kompleksową pomoc, która pozwala na oszczędność czasu.

Cena rejestracji: 749 zł 

--

W swojej ofercie posiadamy także na sprzedaż nowe spółki z 2017 roku, jak również spółki stażowe z 2016 i 2015 roku w atrakcyjnych cenach. 

Zadzwoń i dowiedź się więcej na temat proponowanej usługi.

TEL: 12 376 49 67


Spółki pod dotacje

Najnowsze wpisy
2017-11-16 08:11 Spółka celowa
2017-11-02 11:19 Zwyczajne zgromadzenie wspólników
2017-10-19 08:55 Kapitał zakładowy
2017-10-05 08:12 Krajowy Rejestr Sądowy
2017-09-21 08:31 Wady spółki partnerskiej